masjedhedayat.ir

تاریخ انتشار: ۲۲:۵۳ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
تعداد بازدید: ۱۱۱۱
کد خبر: ۳۸۰
پایگاه خبری جماران در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(س) برای اولین بار فایل صوتی از توصیه های ایشان به مسئولین وزارت کشور را منتشر می کند.
به گزارش جماران، در این فایل صوتی که برای نخستین بار منتشر می شود، امام خمینی (س) در سخنرانی در جمع استانداران سراسر کشور می فرماید:
 آن چیزی که اساس است در این مملکت، هم سیاست اقتضا می‌کند، هم دیانت اقتضا می‌کند، هم انصاف و وجدان اقتضا می‌کند؛ این است که این خدمتگزارهایی که مجانی برای شما دارند خدمت می‌کنند و برای حکومت دارند خدمت می‌کنند، اینها را ارجشان را بدانید.
و بدانید که اگر خدای نخواسته این پیوند سست بشود و گسسته بشود. خدای نخواسته کار همان است که اوّل بود. حال نشود چند وقت دیگر، چند وقت دیگر، از حالا باید این بنیان، محکم باشد، این بنیان را باید همیشه دنبال استحکامش باشید. و این استحکام را هر کدام شما در محلتان عهده‌دارش هستید، یعنی یک تکلیف شرعی ـ وجدانی است که شما نگذارید در هر جایی که هستید آن کسانی که در زیر نظر شما وزیر - عرض کنم - حکومت شما هست به مردم بدسلوکی کنند، مردم را بپذیرید برای خودتان، بروید تو مردم، جدا نشوید از مردم.
آن وقت این طور بود که مردم را نمی‌پذیرفتند، جدا بودند از مردم. اگر محمدرضا می‌خواست از یک راهی برود، چندذروز قبلش باید همۀ آنجا را، خانه‌ها را کنترل کنند تا بتواند از آنجا عبور کند. این سلطنت نیست که، این ذلّت است. اسمش را سلطنت می‌گذارند.
 
صوت| متن کامل بیانات بنیان گذار کبیر انقلاب در جمع استانداران سراسر کشور
 
تعداد بازدید : 15